LPS T11/12
Laajasalon Palloseuran T11/12 ikäluokassa harjoittelee ja pelaa tällä hetkellä noin 50 pelaajaa! Tervetuloa mukaan!
Harjoittelemme 3 kertaa viikossa Laajasalon ja lähialueiden kentillä. Lisäksi pelaamme harjoituspelejä lähiseudun joukkueita vastaan. Joukkue harjoittelee ja pelaa tasoryhmissä, jotta kaikille pelaajille saadaan sopivasti haastetta ja onnistumisia. LPS T11/12 on sitoutunut seuran valmennuslinjaan, jonka peruspilarit ovat urheilullisuus, uskallus ja osaaminen.
Uudet pelaajat ovat tervetulleita mukaan toimintaan, lisätietoja joukkueen toiminnasta saat joukkueenjohtajalta. LPS:ssa tarjotaan uusille pelaajille mahdollisuus kuukauden maksuttomaan kokeilujaksoon.
Yhteystiedot:
Joukkueenjohtaja 2011 syntyneet: Taina Kytömaa, taina.kytoma@gmail.com
Joukkuejohtaja 2012 syntyneet: Anna Haapanen, anna.s.haapanen@gmail.com
Vastuuvalmentajat Pertti Grönberg & Jussi Kekäläinen
Rahastonhoitaja Nikita Voronov, nikita.voronoff@gmail.com
Harjoitusaikataulu talvikausi 2024/2025
MA 18:45–20:15 Saari Areena
TI Omaharjoittelupäivä
KE 17:30–19:00 TAI 18:30–20:00 Helsingin Kielilukion liikuntasali
TO 19:30–21:15 Myllyhalli
Tarkat harjoituspaikat ja -ajat löytyvät joukkueen kalenterista.
Maksut
Jalkapallokausi 2024/2025 LPS T11/12 joukkueessa maksaan noin 1200 euroa. Maksu sisältää seuran jäsenmaksun, kenttävuorot, valmennuksen pelit ja osan turnausmaksuista.
Varusteet
Joukkueen pakolliseen varustukseen kuuluvat nappulakengät, juomapullo, pallo (koko 5), treenipaita, shortsit, sukat ja pelipaita. Suositeltavia varusteita ovat seuran verkkarit ja sadetta pitävä takki.LPS:n varusteyhteistyökumppaneina toimivat Adidas ja XXL. Seuravaatteet hankitaan XXL:n verkkokaupasta ja varusteita voi käydä sovittamassa XXL:n Itiksen myymälässä. Kaikki tunnistautuneena tehdyt ostokset kartuttavat LPS:n bonustiliä ja Itiksen myymälässä on LPS:n jäsenille tarjolla 10 % alennus kaikista jalkapallotuotteista.
Joukkueen hallinta ja viestintä
Joukkuetta hallitaan joukkueen omilla MyClub -sivuilla.