ILMOITTAUDU PERUSTETTAVAAN JOUKKUEESEEN, FUTISKOULUIHIN TAI MUIHIN KESÄTOIMINTOIHIN

FUTISKAUSI ON JO NURKAN TAKANA!

Vaikka talvi yrittää vielä huhtikuun alussa pitää Helsinkiä otteessaan, on futiskausi jo ihan nurkalla. Niinpä on aika varmistaa paikka myös LPS:n suosituissa kesätoiminnoissa ja perustettavissa joukkueissa.

LPS 2019

Toukokuussa aloittaa toimintansa vuonna 2019 syntyneiden tyttöjen ja poikien oma jengi. Joukkue perustetaan kahdessa ryhmässä, maanantaisin treenataan Laajasalon liikuntapuiston nurmella kello 18:10 ja keskiviikkoisin treenataan Kruunuvuorenrannan tekonurmella kello 18:10.

Ilmoittaudu mukaan: https://lps.myclub.fi/flow/courses/6812111

KORTTELIFUTISKOULU

Kesä on futiskoulujen aikaa ja LPS jalkautuu taas kesäksi ympäri saarta pitämään futiskouluja.

Futiskoulut on tarkoitettu ensisijaisesti vuosina 2017 ja 2018 syntyneille lapsille, jotka haluavat helpon tavan sukeltaa futisharrastuksen maailmaan. Joillekin korttelifutiskoulu toimii askeleena kohti joukkuetta, toisille lisätreeninä ja kolmannelle kivan kesäharrastuksena.

Kesän 2024 futiskoulut

TIISTAI 17:30 Kultapossupuisto (Sarvasto)

KESKIVIIKKO 17:30 Uimarannan nurmi

LAUANTAI 12:00 Kruunuvuorenrannan tekonurmi

Ilmoittaudu mukaan: https://lps.myclub.fi/flow/courses/public

PERHEFUTIS

Perhefutis on 3-5 -vuotiaille suunnattu ensiaskel jalkapalloon. Perhefutiksessa lapset harrastavat yhdessä oman turvallisen aikuisen kanssa opetellen jalkapallon perusteita. Kesällä perhefutista järjestetään maanantaisin kahdessa ryhmässä (kello 17 ja 18) Laajasalon liikuntapuisto nurmella. Kesän perhefutisryhmät ovat todella suosittuja, joten varmista paikkasi ilmoittautumalla heti mukaan.

Ilmoittaudu mukaan: https://lps.myclub.fi/flow/courses/public

Älä unohda myöskään supesuosittuja kesäleirejä, aikuisten futiskouluja ja muita ikäluokkajoukkueita.

PS. 2017-2018 syntyneille tytöille perustetaan huhtikuussa ikioma tyttöjen futisjengi.

Kysymyksissä tai vaikka ryhmäehdotuksissa ole yhteyksissä seuran toimistoon.

Yhteystiedot https://laajasalonpalloseura.fi/saaren-oma-seura/yhteystiedot/