Arkisto

Arkisto 2012

Pelitälli Talin hallissa
Tiistaina 17.1.12

Lohko B
klo 17:05-17:30 PPJ - FC POHU
klo 17:35-18:00 FC POHU - LPS
klo 18:05-18:30 LPS - PPJ

PIIRISARJA 2011

Syksyn piirisarjan otteluohjelmat ja tulokset:

LPS-01 /Vihreät
Lohko 1 otteluohjelma

LPS-01 /Valkoiset
Lohko 4 otteluohjelma

 

HELSINKI CUP 2011

Kaikki LPS-01:n alkulohkon matsit ovat Käpylässä. Ks. otteluohjelma ja tulokset Hesa Cupin sivuilta, http://lovetheball.helsinkicup.fi/.

 

PIIRISARJA 2011

Kesän piirisarjan otteluohjelma on Suomen Palloliiton sivuilla eli http://www.splhelsinki.fi/ > Kesäkausi 2011 > Pojat > E10 > Lohkot 1 ja 3:

LPS-01 /Vihreät
Lohko 1 otteluohjelma

LPS-01 /Valkoiset
Lohko 3 otteluohjelma

 

 

TURNAUKSIA 2011

HPS-miniturnaus 22.1.2011, Pakila

Helsinki Open 16.-17.4.2011

FC Gnistanin Wapputurnaus 7.-8.5.2011, Oulunkylä

Sharp Quattron TV -turnaus 27.-29.5.2011, Vierumäki

Örebro Cup 17.-19.6.2011

Helsinki Cup 10.–16.7.2011

 

Huom! Osaan turnauksista osallistutaan yhdellä, osaan kahdella joukkueella.

 

JARI LITMANEN TALVI-SOCCER 29.-30.12.2010

Lohkojako ja turnausohjelma

Lohko A Lohko B
FC REIPAS MUSTA FC REIPAS ORANSSI
FC REIPAS RAITA HPS
LPS FC HONKA LEOPARDIT
HJS VALKOINEN NJS
OPEDOT KYIF
MU KUMU JT-01

A LOHKO KE 29.12.2010:
KENTTÄ 1
Klo 11 FC Reipas Musta-MU
Klo 11.30 LPS-OPedot
klo 12 HJS valk.-FC Reipas Raita
klo 12.30 FC Reipas Musta-OPedot
klo 13 MU- HJS valk.
klo 13.30 FC Reipas Raita-LPS
klo 14 FC Reipas Musta-HJS valk.
klo 14.30 MU-LPS
klo 15 OPedot-FC Reipas Raita
klo 15.30 FC Reipas Musta-LPS
klo 16 MU-FC Reipas Raita
klo 16.30 OPedot-HJS valk.

A LOHKO TO 30.12.2010:
KENTTÄ 2
Klo 9 MU- OPedot
klo 9.30 FC Reipas Musta-FC Reipas Raita
klo 10 LPS-HJS valk.

Sijoitusottelut alk. klo 10.45

 

HARJOITUSMATSEJA

Lauantaina 20.11. Pallomyllyssä klo 16.15-17.30 kummallakin joukkueella pelit HPS:ää vastaan.

Lauantaina 11.12. Pallomyllyssä klo 16.15-17.30 harkkapelit Valttia vastaan.

 

TALVISARJA 2010-2011

Vihreä joukkue:

La 6.11. klo 17.30 Pihlajamäki  FC Viikingit sin. - LPS Vihreät 0 - 10
  klo 18.30   LPS Vihreät - TuPS vihreät  1 - 1
La 27.11. klo 12.30 Käpylä LPS Vihreät  - HIFK   
  klo 14.30   FC Honka Kotkat - LPS Vihreät  
La 18.12. klo 12.00 Pihlajamäki HJK Hranta valk. - LPS Vihreät  
  klo 12.30   LPS Vihreät - HJK Munkka sin.  
La 29.1. klo 15.00 Pihlajamäki LPS Vihreät  - MPS Tiikerit  
  klo 16.00   KäPa AC  - LPS Vihreät   
La 26.3.            
             

 

Valkoinen joukkue:

La 13.11. klo 17.30 Käpylä HJK Arabianranta - LPS Valkoiset 3 - 0
  klo 18.30   LPS Valkoiset - TuPS valk.  
La 27.11. klo 18.00 Pihlajamäki IVU Gebardit - LPS Valkoiset  
  klo 19.00   LPS Valkoiset - Atlantis Raketit  
La 18.12. klo 16.30 Pihlajamäki LPS Valkoiset - HJK Töölö Raita  
  klo 18.30   Kasiysi veini - LPS Valkoiset  
Su 5.2. klo 13.30 Käpylä  PPJ Laru valk. - LPS Valkoiset  
  klo 14.30   LPS Valkoiset - MPS Pantterit  
La 26.3.            
             

 

TARTU SANTOS CUP 2010

Turnauksen kotisivut

Tulokset

 

PIIRISARJA 2010, SYKSY

VIHREÄT, lohko 1: Aaro, Elias, Jimi, Joe, Kalle, Late, Sande, Toni, Valtteri

ti 10.8. klo 18.00 Herttoniemenranta 2 LPS/vihreä - HJK/HeRaKa-02 3 - 0
pe 20.8. klo 18.00 Pirkkola nap.  HPS/musta - LPS 4 - 0
pe 27.8. klo 18.00 Laajasalo H 1 LPS - HJK/Kmäki sin  2 - 2
pe 3.9. klo 18.00 Käpylä tn 1 Käpa/United - LPS  6 - 1
pe 10.9. klo 18.00 Puotila 1 Valtti/FC - LPS  3 - 1
pe 17.9. klo 18.00 Kulosaari LPS - MPS/Pantterit  5 - 0
pe 24.9. klo 17.30 Siltamäki nap N2 PK-35 - LPS  0 - 2

VALKOISET, lohko 4: Akseli, Edward, Joona, Juhana, Leevi, Mara, Menzi, Miksu, Milkias, Walter

ti 10.8. klo 18.45 Herttoniemenranta 2 LPS/valkoinen - HJK/Arabia  2 - 2
pe 20.8. klo 17.30 Vesala nap FC Kontu - LPS  5 - 2
pe 27.8. klo 18.45 Laajasalo H2 LPS - HPS/valkoinen  7 - 1
ti 31.8. klo 18.45 Käpylä tn 1 PPJ/02 - LPS  3 - 5
ti 7.9. klo 19.00 Herttoniemenranta 1 LPS - PPJ/Eira  4 - 4
pe 24.9. klo 18.00 Tapuli nap 1 PuiU/FC - LPS  0 - 3

Kaikki tulokset löytyvät Suomen Palloliiton sivuilta (Otteluohjelma - Kesäkausi 2010 - Pojat - F9 - Lohkot 11 ja 14)

 

ICE POWER P01 CHALLENGE TOURNAMENT 11-12.9.2010

Turnauksen kotisivut

Lohjan Asemanpellon kenttä, karttalinkki

 

LAHTI SOCCER 2.-4.7.2010

http://www.turnauspalvelu.fi/

Lahti Soccer -kotisivut

 

PIIRISARJA 2010

Kaikki tulokset löytyvät Suomen Palloliiton sivuilta (Kesäkausi 2010 - Pojat - F9 - Lohkot 1 ja 4)

VIHREÄT: Kalle, Elias, Toni, Sande, Jimi, Late, Aaro, Valtteri, Joe

ti 4.5.  18.00  Herttoniemenranta 2  LPS/vihreä - HJK-j/Munkka valk   4 - 0 
pe 14.5. 18.00 Käpylä tn 1 HIFK/red - LPS/vihreä  1 - 5
ti 18.5. 18.00 Herttoniemenranta 2  LPS/vihreä - KäPa/Mustat 02  4 - 1
pe 28.5.  18.45  Käpylä tn 1 KäPa/United - LPS/vihreä  4 - 0
pe 4.6. 18.00 Puotila 1   Valtti/FC - LPS/vihreä  5 - 2
ti 8.6. 18.15 Herttoniemenranta 1  LPS/vihreä - MPS/Pantterit  4 - 3
ti 15.6. 18.00 Herttoniemenranta 2 LPS/vihreä - HJK-j/Kmäki sin  2 - 5

VALKOISET: Miksu, Milkias, Akseli, Walter, Juhana, Menzi, Joona, Edward, Ronde

ti 4.5.   19.30 Herttoniemenranta 2  LPS/valkoinen - HJK-j/Lsalo val  1 - 2 
pe 14.5.  18.00 Koskelantie HJK-j/Töölö valk - LPS/valkoinen  0 - 10
ti 25.5.  19.30 Herttoniemenranta 1  LPS/valkoinen - PK-35/Mustat  0 - 4
ti 1.6.  18.45 Herttoniemenranta 1  LPS/valkoinen - Gnistan/02  3 - 3 
ti 8.6.  19.00  Herttoniemenranta 1  LPS/valkoinen - PuiU/FC  2 - 2
ti 15.6.  18.45 Herttoniemenranta 1  HJK-j/Hranta valk - LPS/valkoinen   2 - 2


F9 Piirisarja -pelitapa sekä joukkueet

 

TURNAUKSET 2010

Helsinki Open 24.-25.4.

Cumulus Turnaus (Hämeenlinna) 22.-23.5.

Lahti Soccer 2.-4.7.

Yhteistyössä