Kalenteri

Treenit (Koko joukkue)

To
19
Huhti

Klo 17:30 - 19:15

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

Pe
20
Huhti

Klo 19:00 - 20:00

Laajasalon palloiluhalli

Turnaus (Koko joukkue)

La
21
Huhti

Klo 09:00 - 14:00

Kontu Areena

FC Kontu Haastaja-turnaus
Peliaika: 1 x 25min
Pelitapa: 8v8
Pelipaikka: Kontu Areena, Kurkimäki

Peli (Koko joukkue): MPS - LPS-T07/08 (Koko joukkue)

Ma
23
Huhti

Klo 17:30 - 18:30

Pirkkolan TN

Valkoiset, piirisarja

Peli (Koko joukkue): LPS-T07/08 - MPS

Ma
23
Huhti

Klo 17:30 - 18:30

Pirkkolan TN

Piirisarja, valkoinen peliryhmä

Treenit (Koko joukkue)

Ti
24
Huhti

Klo 16:45 - 18:30

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

To
26
Huhti

Klo 17:30 - 19:15

Hertta Areena

Peli (Koko joukkue): HJK/East - LPS-T07/08 (Koko joukkue)

To
26
Huhti

Klo 19:10 - 20:10

Kartanon tekonurmi, Vuosaaren liikuntapuisto

Piirisarja, vihreä peliryhmä

Treenit (Koko joukkue)

Pe
27
Huhti

Klo 19:00 - 20:00

Laajasalon palloiluhalli

Peli (Koko joukkue): LPS-T07/08 - HPS

La
28
Huhti

Klo 11:30 - 12:30

Hertta Areena

Piirisarja, musta peliryhmä

Treenit (Koko joukkue)

Ti
01
Touko

Klo 16:45 - 18:30

Hertta Areena

Peli (Koko joukkue): HJK/City val - LPS-T07/08 (Koko joukkue)

Ke
02
Touko

Klo 18:00 - 19:00

Kallio

Piirisarja, musta peliryhmä

Treenit (Koko joukkue)

To
03
Touko

Klo 17:30 - 19:15

Hertta Areena

Peli (Koko joukkue): LPS-T07/08 - HJK/East

To
03
Touko

Klo 19:05 - 20:05

Kartanon tekonurmi, Vuosaaren liikuntapuisto

Piirisarja, valkoinen peliryhmä

Peli (Koko joukkue): LPS-T07/08 - HJK/City kel

Su
06
Touko

Klo 16:00 - 17:00

Hertta Areena

Piirisarja, vihreä peliryhmä

Treenit (Koko joukkue)

Ti
08
Touko

Klo 16:45 - 18:30

Hertta Areena

Peli (Koko joukkue): HIFK - LPS-T07/08 (Koko joukkue)

To
10
Touko

Klo 11:00 - 12:00

Lauttasaaren liikuntapuisto, Juniori tekonurmi 1

Piirisarja, vihreä peliryhmä

Treenit (Koko joukkue)

To
10
Touko

Klo 17:30 - 19:15

Hertta Areena

Peli (Koko joukkue): HJK/City - LPS-T07/08 (Koko joukkue)

La
12
Touko

Klo 09:45 - 10:45

Töölö PK 6

Piirisarja, valkoinen peliryhmä

Peli (Koko joukkue): PK-35/Punainen - LPS-T07/08 (Koko joukkue)

La
12
Touko

Klo 15:00 - 16:00

Pihlajamäki TN

Piirisarja, musta peliryhmä

Peli (Koko joukkue): LPS-T07/08 - FC Kontu/valkoinen

Ma
14
Touko

Klo 19:15 - 20:15

Kartanon tekonurmi, Vuosaaren liikuntapuisto

Piirisarja, vihreä peliryhmä

Treenit (Koko joukkue)

Ti
15
Touko

Klo 16:45 - 18:30

Hertta Areena

Peli (Koko joukkue): LPS-T07/08 - FC Viikingit

Ti
15
Touko

Klo 18:00 - 19:00

Kartanon tekonurmi, Vuosaaren liikuntapuisto

Piirisarja, valkoinen peliryhmä

Treenit (Koko joukkue)

To
17
Touko

Klo 17:30 - 19:15

Hertta Areena

Peli (Koko joukkue): HPS - LPS-T07/08 (Koko joukkue)

To
17
Touko

Klo 19:00 - 20:00

Paloheinä

Piirisarja, musta peliryhmä

Peli (Koko joukkue): PPJ/oranssi - LPS-T07/08 (Koko joukkue)

Ma
21
Touko

Klo 19:00 - 20:00

Lauttasaaren liikuntapuisto, Juniori tekonurmi 2

Piirisarja, vihreä peliryhmä

Treenit (Koko joukkue)

Ti
22
Touko

Klo 16:45 - 18:30

Hertta Areena

Peli (Koko joukkue): FC POHU - LPS-T07/08 (Koko joukkue)

Ti
22
Touko

Klo 18:00 - 19:00

Tali halli TN

Piirisarja, valkoinen peliryhmä

Treenit (Koko joukkue)

To
24
Touko

Klo 17:30 - 19:15

Hertta Areena

Peli (Koko joukkue): LPS-T07/08 - HJK/City val

La
26
Touko

Klo 10:00 - 11:00

Hertta Areena

Piirisarja, musta peliryhmä

Treenit (Koko joukkue)

Ti
29
Touko

Klo 16:45 - 18:30

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

To
31
Touko

Klo 17:30 - 19:15

Hertta Areena

Peli (Koko joukkue): LPS-T07/08 - PK-35/punainen

Su
03
Kesä

Klo 10:30 - 11:30

Hertta Areena

Piirisarja, musta peliryhmä

Peli (Koko joukkue): LPS-T07/08 - Valtti/AC

Su
03
Kesä

Klo 12:00 - 13:00

Hertta Areena

Piirisarja, valkoinen peliryhmä

Peli (Koko joukkue): LPS-T07/08 - PK-35/mustat

Su
03
Kesä

Klo 13:30 - 14:30

Hertta Areena

Piirisarja, vihreä peliryhmä

Treenit (Koko joukkue)

Ti
05
Kesä

Klo 16:45 - 18:30

Hertta Areena

Turnaus (Koko joukkue)

To
07
Kesä

Klo 10:00

Stadi Cup
Pelitapa: 8v8
Pelipaikka: Bollis ja Käpylän liikuntapuisto
T07/Musta (Tasolohko)
T07/Vihreä (Yleislohko)
T08/Vihreä (Yleislohko)

Treenit (Koko joukkue)

To
07
Kesä

Klo 17:30 - 19:15

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

Ti
12
Kesä

Klo 16:45 - 18:30

Hertta Areena

Peli (Koko joukkue): PuiU - LPS-T07/08 (Koko joukkue)

Ti
12
Kesä

Klo 17:30 - 18:30

Tapuli

Piirisarja, valkoinen peliryhmä

Treenit (Koko joukkue)

To
14
Kesä

Klo 17:30 - 19:15

Hertta Areena

Peli (Koko joukkue): LPS-T07/08 - PuiU/punainen

Su
17
Kesä

Klo 18:00 - 19:00

Hertta Areena

Piirisarja, vihreä peliryhmä

Treenit (Koko joukkue)

Ti
19
Kesä

Klo 16:45 - 18:30

Hertta Areena

Peli (Koko joukkue): MPS - LPS-T07/08 (Koko joukkue)

Ti
19
Kesä

Klo 18:40 - 19:40

Jakomäen liikuntapuisto, Tekonurmi

Piirisarja, valkoinen peliryhmä

Treenit (Koko joukkue)

To
21
Kesä

Klo 17:30 - 19:15

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

Ti
26
Kesä

Klo 16:45 - 18:30

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

To
28
Kesä

Klo 17:30 - 19:15

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

Ti
03
Heinä

Klo 16:45 - 18:30

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

To
05
Heinä

Klo 17:30 - 19:15

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

Ti
10
Heinä

Klo 16:45 - 18:30

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

To
12
Heinä

Klo 17:30 - 19:15

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

Ti
17
Heinä

Klo 16:45 - 18:30

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

To
19
Heinä

Klo 17:30 - 19:15

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

Ti
24
Heinä

Klo 16:45 - 18:30

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

To
26
Heinä

Klo 17:30 - 19:15

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

Ti
31
Heinä

Klo 16:45 - 18:30

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

To
02
Elo

Klo 17:30 - 19:15

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

Ti
07
Elo

Klo 16:45 - 18:30

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

To
09
Elo

Klo 17:30 - 19:15

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

Ti
14
Elo

Klo 16:45 - 18:30

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

To
16
Elo

Klo 17:30 - 19:15

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

Ti
21
Elo

Klo 16:45 - 18:30

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

To
23
Elo

Klo 17:30 - 19:15

Hertta Areena

Turnaus (Koko joukkue)

La
25
Elo

Klo 09:00 - (26.08.2018) 16:00

Leppävaara 1 TN

FC Espoo Cup 2018
Osallistumme kahdella joukkueella. Toinen joukkue tasolla I ja toinen tasolla II.
Turnaus toimii harjoitteluturnauksena Hippo Cupille, ja kaikki osallistuvat pelaajat pääsevät mukaan, jos voimme osallistua kahdella peliryhmällä.
Turnauksessa pelataan 07-tyttöjen sarjassa kolme lohkopeliä sekä kaksi sijoituspeliä.
5 peliä, peliaika 2 x 20min
Turnaus on omakustannusturnaus. Osallistumismaksu jaetaan osallistujien kesken.

Treenit (Koko joukkue)

Ti
28
Elo

Klo 16:45 - 18:30

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

To
30
Elo

Klo 17:30 - 19:15

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

Ti
04
Syys

Klo 16:45 - 18:30

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

To
06
Syys

Klo 17:30 - 19:15

Hertta Areena

Turnaus (Koko joukkue)

La
08
Syys

Klo 03:00

Hippo Cup
Peliaika: 2 x 15min
Pelitapa: 8v8
Pelipaikat:
T07/Musta (Avoin lohko), Palokan kentät
T07/Vihreä (Kaverilohko), Palokan ja Mankolan kentät
T08/Valkoinen (Kaverilohko), Muuramen kentät

Treenit (Koko joukkue)

Ti
11
Syys

Klo 16:45 - 18:30

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

To
13
Syys

Klo 17:30 - 19:15

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

Ti
18
Syys

Klo 16:45 - 18:30

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

To
20
Syys

Klo 17:30 - 19:15

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

Ti
25
Syys

Klo 16:45 - 18:30

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

To
27
Syys

Klo 17:30 - 19:15

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

Ti
02
Loka

Klo 16:45 - 18:30

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

To
04
Loka

Klo 17:30 - 19:15

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

Ti
09
Loka

Klo 16:45 - 18:30

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

To
11
Loka

Klo 17:30 - 19:15

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

Ti
16
Loka

Klo 16:45 - 18:30

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

To
18
Loka

Klo 17:30 - 19:15

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

Ti
23
Loka

Klo 16:45 - 18:30

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

To
25
Loka

Klo 17:30 - 19:15

Hertta Areena

Treenit (Koko joukkue)

Ti
30
Loka

Klo 16:45 - 18:30

Hertta Areena

Yhteistyössä