Tulokset

Piirisarja 2017 (P11)

LPS musta (kevät lohko 2 ja syksy lohko 1)
LPS vihreä (kevät lohko 4 ja syksy lohko 3) 
LPS valkoinen (lohko 5)

Piirisarja 2016 (E10)

LPS musta (lohko 2)
LPS vihreä (kevät lohko 3 ja syksy lohko 4) 
LPS valkoinen (lohko 6)

Piirisarja 2015 (F9 5v5)

LPS musta (kevät lohko 1 ja syksy 7v7 sarja)
LPS vihreä (kevät lohko 3 ja syksy lohko 2) 
LPS sininen (lohko 4)
LPS valkoinen (lohko 5)

Turnaukset 2017

LPS Elocup 2017

LPS musta (P05 kilpa)
# Joukkue Ott Voi Tas Tap Maalit Pisteet
1   LPS Musta 6 6 0 0 32:3 18
2   FC Viikingit/punainen 6 5 0 1 24:6 15
3   FC Espoo/2 6 4 0 2 19:10 12
4   LPS Vihreä 6 3 0 3 14:23 9
5   HJK East Sininen 6 1 1 4 8:22 4
6   LPS 06 musta 6 0 2 4 5:18 2
7   HJK East Sinivalkoinen 6 0 1 5 6:26 1

LPS vihreä ja LPS valkoinen (P06 harraste)
# Joukkue Ott Voi Tas Tap Maalit Pisteet
1 PuiU 4 3 1 0 26:6 10
2 FC Viikingit Mustat 4 2 2 0 16:7 8
3 LPS Vihreä 4 1 2 1 20:9 5
4 LPS Valkoinen 4 1 1 2 18:14 4
5 LPS T04/06 4 0 0 4 3:47 0

Sijat 1-2

# Joukkue Ott Voi Tas Tap Maalit Pisteet
1 PuiU 1 1 0 0 4:2 3
2 FC Viikingit Mustat 1 0 0 1 2:4 0

Sijat 3-4

# Joukkue Ott Voi Tas Tap Maalit Pisteet
1 LPS Vihreä 0 0 0 0 0:0 0
2 LPS Valkoinen 0 0 0 0 0:0 0

Helsinki Cup 2017

LPS musta (B11)
LPS vihreä (B11)
LPS valkoinen (B11 Harraste)

Alandia Cup 2017


LPS musta
Lag Ant sp V O F Mål Diff Poäng
 Hammarby IF Grön 7 6 0 1 49 - 7 +42 18
 FC Kontu sininen 7 6 0 1 31 - 8 +23 18
 TPV Punainen 7 5 0 2 39 - 10 +29 15
 LPS musta 7 4 0 3 20 - 7 +13 12
 Helsingin Ponnistus 7 2 0 5 4 - 35 -31 6
 KP-75 Siniset 7 1 2 4 6 - 37 -31 5
 PIF 7 1 1 5 8 - 29 -21 4
 FC Reipas Raita 7 1 1 5 7 - 31 -24 4


LPS vihreä
Lag Ant sp V O F Mål Diff Poäng
 I-HK Tornadot 7 6 0 1 27 - 8 +19 18
 Lohjan Pallo 7 5 2 0 22 - 11 +11 17
 HPS Real 7 5 1 1 34 - 10 +24 16
 FC Reipas Musta 7 3 2 2 21 - 10 +11 11
 KP-75 Valkoiset 7 2 2 3 17 - 12 +5 8
 LPS vihreä 7 2 1 4 33 - 14 +19 7
 Åbo United Vita 7 1 0 6 5 - 55 -50 3
 TPV Vihreä 7 0 0 7 5 - 44 -39 0

LPS valkoinen
Lag Ant sp V O F Mål Diff Poäng
 FC Reipas Oranssi 7 7 0 0 62 - 3 +59 21
 Hammarby IF Vit 7 6 0 1 43 - 4 +39 18
 I-HK Hurrikaanit 7 5 0 2 43 - 7 +36 15
 Åbo United Blå 7 3 1 3 16 - 13 +3 10
 TPV Valkoinen 7 3 0 4 30 - 22 +8 9
 FC Kontu valkoinen 7 2 0 5 16 - 36 -20 6
 HPS Bayern 7 1 1 5 5 - 31 -26 4
 LPS valkoinen 7 0 0 7 2 - 101 -99 0

P06 Valtti Cup 2017

Harraste
  Klo          
Kenttä
Pelinro
  14:45 FC Viikingit Musta LPS Valkoinen 2 : 0 1 38
  17:00 LPS Valkoinen KP-75 Vihreä 0 : 4 2 51

  klo
JATKO-OTTELUT 1 *25 min
       
Kenttä
Pelinro
 
  17:40 PPJ Eira LPS Valkoinen 0 : 1 3 55  
  klo
SIJOITUSOTTELUT 2*15 min
       
Kenttä
Pelinro
 
  18:50 Valtti FB LPS Valkoinen 2 : 3 2 60 sijat 9-10

Helsinki Open

Pojat-06 Kilpa

Alkulohkot

Lauantai 22.4.2017
  Aika Lohko Paikka Joukkue Tulos   Joukkue Tila
3 17:30 Lohko B Myllypuron tekonurmi, Myllypuron tekonurmi 1 Valtti FC 3 - 2   LPS Musta Päättynyt
8 18:30 Lohko B Myllypuron tekonurmi, Myllypuron tekonurmi 2 KäPa AC Black 2 - 2   LPS Musta Päättynyt
12 19:30 Lohko B Myllypuron tekonurmi, Myllypuron tekonurmi 2 LPS Musta 1 - 0   MPS Päättynyt

Välierät

Sunnuntai 23.4.2017
  Aika Lohko Paikka Joukkue Tulos   Joukkue Tila
15 14:30 Sijat 1-4 Myllypuron tekonurmi, Myllypuron tekonurmi 1 Nups 3 - 0   LPS Musta Päättynyt

Sijoitusottelut

Sunnuntai 23.4.2017
  Aika Lohko Paikka Joukkue Tulos   Joukkue Tila
19 16:30 Sijat 3-4 Myllypuron tekonurmi, Myllypuron tekonurmi 1 LPS Musta 5 - 1   HPS Musta Päättynyt


Pojat-06 Haaste

Alkulohkot

Lauantai 22.4.2017
  Aika Lohko Paikka Joukkue Tulos   Joukkue Tila
3 14:30 Lohko B Myllypuron tekonurmi, Myllypuron tekonurmi 1 Valtti AC 4 - 0   LPS Vihreä Päättynyt
8 15:30 Lohko B Myllypuron tekonurmi, Myllypuron tekonurmi 2 EsPa Tornadot 3 - 0   LPS Vihreä Päättynyt
12 16:30 Lohko B Myllypuron tekonurmi, Myllypuron tekonurmi 2 LPS Vihreä 3 - 0   HPS Valkoinen Päättynyt

Välierät

Sunnuntai 23.4.2017
  Aika Lohko Paikka Joukkue Tulos   Joukkue Tila
14 13:00 Sijat 5-8 Myllypuron tekonurmi, Myllypuron tekonurmi 2 LPS Vihreä 2 - 1   KäPa AC White Päättynyt

Sijoitusottelut

Sunnuntai 23.4.2017
  Aika Lohko Paikka Joukkue Tulos   Joukkue Tila
18 15:00 Sijat 5-6 Myllypuron tekonurmi, Myllypuron tekonurmi 2 Kasiysi Sininen 3 - 1   LPS Vihreä Päättynyt

Harjoituspelit 2017


LPS musta
Päivä Paikka Joukkueet Maalit
21.1.2017 HS-Areena HJK 07 - LPS P06/Musta 3-1 (Tappio)
21.1.2017 HS-Areena HJK 07 sininen - LPS P06/Musta 4-1 (Tappio)
29.1.2017 Kartano TN Fc Kontu - LPS P06/Musta 2-1 (Tappio)
18.3.2017 HPS-halli HPS - LPS P06/Musta 1-7 (Voitto)
9.4.2017 Väinämöinen PPJ eira - LPS P06/Musta 5-1 (Tappio)
21.6.2017 Åland LPS P06/Musta - Sollentuna FK 5-4 (Voitto)

LPS vihreä
Päivä Paikka Joukkueet Maalit
22.1.2017 Kartanon tekonurmi FC Kontu - LPS P06/Vihreä 7-3 (Tappio)
25.3.2017 Bollis PK6 TN KäPa/AC white - LPS P06/Vihreä 1-8 (Voitto)
12.8.2017 Laajasalo Iso N, 1/2 kenttä LPS P06/Vihreä - HJK 3-3 (Tasapeli)
12.8.2017 Laajasalo Iso N, 1/2 kenttä LPS P06/Vihreä - Gnistan  4-0 (Voitto)
12.8.2017 Ilomäki NTN, 1/2 kenttä LPS P06/Vihreä - FC Pohu 2-3 (Tappio)

LPS valkoinen
Päivä Paikka Joukkueet Maalit
21.1.2017 Töölö Pallokenttä 6 Käpa 06FC - LPS P06/Valkoinen 1-2 (Voitto)
29.1.2017 Kartano TN FC Kontu - LPS P06/Valkoinen 7-3 (Tappio)
4.3.2017 HS-Areena HJK Töölö keltainen - LPS P06/Valkoinen 7-2 (Tappio)
24.3.2017 Ilomäki LPS P05/Valkoinen - LPS P06/Valkoinen 3-1 (Tappio)
28.4.2017 Hertta Areena TN, 1/2 kenttä LPS P06/Valkoinen - KäPa 06FC 3-2 (Voitto)
21.6.2017 Åland LPS P06/Valkoinen - Honka B  0-4 (Tappio)

Yhteistyössä