Piirisarja

Vuosi 2016


Osallistumme kahdella/kolmella joukkueella piirisarjaan seuraavasti:


LPS/Musta

Sarjan pelipäivät ovat pääsääntöisesti ti ja pe

D13 ykkönen 8v8
D13 kakkonen 8v8

LPS/Vihreä

Sarjan pelipäivä ovat pääsääntöisesti ti ja pe

D13 kolmonen 8v8
D13 nelonen 8v8

LPS/Valkoinen

Sarjan pelipäivät ovat pääsääntöisesti ti ja pe

D13 vitonen 8v8
 

**************************************************

 

Vuosi 2015


Osallistumme kolmella joukkueella alue- ja piirisarjaan seuraavasti:


LPS/Musta

Sarjan pelipäivät ovat pääsääntöisesti ma, to ja su

Otteluohjelma ja tulokset Syksy D12 Aluesarja >>
Otteluohjelma ja tulokset Kevät D12/1 Lohko 3 >>


LPS/Vihreä

Sarjan pelipäivä on pääsääntöisesti ma, pelimuoto 9v9

Otteluohjelma ja tulokset Syksy D12/3 >>
Otteluohjelma ja tulokset Kevät D12/4 >>


LPS/Valkoinen

Sarjan pelipäivät ovat pääsääntöisesti ma ja to, pelimuoto 9v9

Otteluohjelma ja tulokset Syksy D12/5 >>
Otteluohjelma ja tulokset Kevät D12/5 >>

 

**************************************************

 

Vuosi 2014


Osallistumme kolmella joukkueella Helsingin piirin piirisarjaan seuraavasti:

LPS/Musta

Sarjan pelipäivät ovat pääsääntöisesti ti ja pe, pelimuoto 7v7.

Lohko 3:
FC Viikingit/pun, HJK-j/Kantsu sin, HJK-j/Munkka sin, KäPa/City, LPS/Mustat, Valtti AC, HJK-j/Töölö sin, KäPa/United 45

Otteluohjelma ja tulokset:
http://splhelsinki.fi/taso/joukkue.php?joukkue=49388

 

LPS/Vihreä

Sarjan pelipäivät ovat pääsääntöisesti ti ja pe, pelimuoto 7v7.

Lohko 5:
FC Viikingit/sin, Gnistan/sin, HIFK, HJK-j/Arabia, HJK-j/Munkka val, HJK-j/Töölö val, LPS/vihreä, MPS/Milan musta, PK-35/musta, PPJ/Keltainen, PPJ/Oranssi, PPV, PiTa/Musta, Ponnistus

Otteluohjelma ja tulokset:
http://splhelsinki.fi/taso/joukkue.php?joukkue=49470

 

LPS/Valkoinen

Sarjan pelipäivät ovat pääsääntöisesti ti ja pe, pelimuoto 7v7.

Lohko 7:
FC Kontu/kelt, FC Viikingit/valk, Gnistan/valk, HJK-j/Kantsu 03-04, Icehearts, LPS/valkoinen, MPS/Roma kel, PK-35/raita, PPV/03-04, Valtti/FB

Otteluohjelma ja tulokset:
http://splhelsinki.fi/taso/joukkue.php?joukkue=57622

 

**************************************************

 

Vuosi 2013

Osallistuimme kahdella joukkueella Helsingin piirin piirisarjaan seuraavasti:

LPS/Mustat

Sarjan pelipäivät ovat ma ja to, pelimuoto 7v7.

Lohko 1:
FC Kontu/sininen, HJK-j/Munkka sin, KäPa/City, LPS/Mustat, MPS/Keltainen, PK-35, PPJ/Vihreä, Valtti FC

E10 Lohko 1, Otteluohjelma >>


LPS/Vihreät

Sarjan pelipäivät ovat useimmiten ma ja to, pelimuoto 7v7.

Lohko 4:
HIFK/White, HJK-j/Arabia, HJK-j/Hera val, HJK-j/Kmäki valk, Icehearts, LPS/Vihreät, PPJ/Sininen, PiTa/Musta, PuiU/AC, Sapa/Vihreä

E10 Lohko 4, Otteluohjelma >>

Yhteistyössä