Pelihistoria

TALVILIIGA:


2012 - 2013:

Osallistumme yhdellä joukkueella, P03 kilpasarjassa KäPa:n ja PK-35:n järjestämään Talviliigaan 2012-2013 >>. Talviliigan pelit pelataan aina lauantaisin aikavälillä 27.10.2012 - 13.4.2013 klo 12:00 - 21:00.
Pelipaikkoina toimivat Käpylän juniorihalli, Myllypuron halli sekä Pihlajamäen halli.

Pelitapa:

7 vs. 7
1 x 25min
Kentän koko 65 x 35m

Lisäksi osallistumme yhdellä joukkueella, P03 sarjassa TiPS:in ja VJS:n talvisarjaan >>. Talviliigan pelit pelataan marras-huhtikuussa aina lauantaisin klo 08:15 - 12:30 välillä Tikkurilan Urheilupuiston kuplahallissa ja viimeinen viikonloppu VJS kentällä Vantaankoskella.

Sarjassa muodostetaan kahdeksan joukkueen lohkot, joissa pelejä tulee jokaiselle joukkueelle 12. Pelipäiviä tulee joka joukkueelle 6 ja pelejä pelataan kaksi päivässä.
Pelit pelataan -04 ja -03 poikien ikäluokissa kahdessa tasossa, T1 = enemmän pelanneet ja T2 = vähemmän pelanneet. Kaikki muut sarjat pelataan yhdessä tasossa.

Pelitapa:

5 vs. 5
1 x 25min

2011 - 2012:

Osallistuimme yhdellä joukkueella sarjassa P03 KäPa:n ja PK-35:n järjestämään Talviliigaan 2011-2012 >>

Pelitapa:

7 vs. 7
1 x 25min
Kentän koko 35 x 30m

Talviliigan pelit pelattiin lauantaisin klo 11:00-21:00 
aikavälillä 22.10.2011 - 31.3.2012.

Pelipaikkoina toimivat Käpylän juniorihalli, Myllypuron halli sekä Pihlajamäen halli.

Sarjojen pelipäivät >>

 Pvä    Pvm     Klo   Paikka      Kotijoukkue  -  Vierasjoukkue     -   
                   
 LA  19.11.   15:00   Käpylä K2     TuPS/Valkoinen  -  LPS/Vihreä  2  -  6 
 LA  19.11.  15:30  Käpylä K2          LPS/Vihreä -  KäPa/Chelsea  0 -  5
 TI  6.12.   12:00  Käpylä K2        HPS/Everton -  LPS/Vihreä  0 -  3
 TI  6.12.  12:30  Käpylä K2           LPS/Vihreä  -  PK-35/Viikki/Mus.   4 -  1
 LA  4.2.  15:00  Pihlis K1      HJK/Töölö/Sin. -  LPS/Vihreä  2 -  3
 LA  4.2.  15:30  Pihlis K1           LPS/Vihreä -  FC POHU  7 -  0
 LA  17.3.  13:30  Käpylä K2           LPS/Vihreä -  KoiPS/Haukat/Val.  8 -  1
 LA  17.3.  14:00  Käpylä K2      KaaNa RC/Litt. -  LPS/Vihreä  7 -  4
 LA  14.4.  14:00  Käpylä  PPS/Salamanterit   -  LPS/Vihreä  1 -  5
 LA  14.4.  14:30  Käpylä           LPS/Vihreä -  HJK/Arabianr. 11 -  0

2010 - 2011:

Talviliigan pelit pelattiin talvikaudella ajalla 10/2010 – 04/2011.

Talvikaudella 2010 - 2011 joukkueemme osallistui KäPa ja PK-35 -seurojen järjestämään Talviliigaan yhdellä P03 – joukkueella sarjassa P02. Talviliigaa pelattiin Käpylän juniorihallissa sekä Pihlajamäen hallissa. Joukkueeseen nimetyille ilmoitettiin vanhan tavan mukaan sähköpostitse.

Pelitapa:
7 v. 7
1 x 25 min
Kenttä 35 x 30m

Talviliiga 2010-2011 >>
Sarjojen pelipäivät >>
Otteluohjelmat ja tulokset >>

Talviliiga/otteluohjelma:

 Pvä    Pvm     Klo   Paikka      Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue      -    
                   
 LA  6.11.   13:00    Pihlis      KäPa AC/Musta   -  LPS 03    -  3 
 LA  6.11.  14:00  Pihlis                  LPS 03  -  PuiU/Hiidet  0  -  3
 LA  27.11.   12:30  Pihlis                  LPS 03  -  PPV/Puumat  1  -  3
 LA  27.11.  14:30  Pihlis  KOPSE/Valkoinen   -  LPS 03  3  -  1
 LA  8.1.  12:30  Käpylä         KasiYsi/Veini  -  LPS 03  4  -  1
 LA  8.1.  13:30  Käpylä                  LPS 03  -  TuPS/Vihreä  2  -  3
 LA  5.2.  12:30  Pihlis                  LPS 03  -  MPS/Musta  1  -  2
 LA  5.2.  14:30  Pihlis         PPS/Leijonat  -  LPS 03  2  -  1
 LA  2.4.  15:00  Käpylä                  LPS 03  -  HPS/Vihreä 03  2  -  4
 LA  2.4.  16:00  Käpylä  FC Viikingit/White  -  LPS 03  2  -  3

 

NAPPULALIIGA 2010-2011:

Osallistuimme kahdella joukkueella KäPa:n järjestämään P03 – joukkueille tarkoitettuun Nappulaliigaan Käpylän juniorihallissa. 
Nappulaliigan pelejä pelattiin kerran kuukaudessa lauantaisin aikavälillä 10/2010-04-2011 klo 08:00 – 12:00. Järjestävä seura takasi n. 20 peliä/joukkue. Pelejä oli 3-4 päivässä/joukkue.  Kaikki pelaajamme, jotka eivät osallistuneet Talviliigaan, saivat huoltajineen osallistua Nappulaliigaan. Joukkueiden pelaajat nimettiin etukäteen.

Pelitapa:
5 v. 5
1 x 18min
Kenttä 35 x 30m

Nappulaliiga 2010-2011 >>
Otteluohjelma >>

LPS/Vihreät pelaa Nappulaliigan "Barca" -lohkossa.

 Pvä    Pvm     Klo     Paikka   Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue      -    
                   
 LA  16.10.   10:20   Käpylä, K1                 LPS   -  VJS/Arsenal 03    -  3 
 LA  16.10.  11:00  Käpylä, K1                LPS  -  HPS/Liverpool  1  -  5
 LA  16.10.  11:40  Käpylä, K1                LPS  -  HPS/Arsenal  0  -  6
 Pvä   Pvm     Klo     Paikka   Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue      -    
                   
 LA  6.11.   10:20   Käpylä, K1    KäPa/Barca   -  LPS  10   -  0 
 LA  6.11.  11:00  Käpylä, K2              LPS  -  MPS 03   0  -  6
 LA  6.11.  11:40  Käpylä, K2  HPS/Arsenal  -  LPS   6  -  0
 Pvä   Pvm     Klo     Paikka   Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue      -    
                   
 LA  20.11.   10:00   Käpylä, K1                 LPS   -  HPS/Liverpool  0   -  5 
 LA  20.11.  10:40  Käpylä, K1                LPS  -  TuPS/Kaiffarit  0  -  5
 LA  20.11.  11:20  Käpylä, K1                LPS  -  HPS/Arsenal  3   -  2
 Pvä   Pvm     Klo     Paikka   Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue      -    
                   
 LA  11.12.   08:00   Käpylä, K1       HPS/Arsenal  -  LPS  5   -  2 
 LA  11.12.  08:40  Käpylä, K2                   LPS  -  TuPS/Kaiffarit  1   -  4
 LA  11.12.  09:20  Käpylä, K2  HJK/HeRa Valk.   -  LPS  3   -  2
 Pvä   Pvm     Klo     Paikka   Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue      -    
                   
 LA  22.1.   08:00   Käpylä, K2        HPS/Arsenal  -  LPS  0   -  1 
 LA  22.1.  08:40  Käpylä, K2                    LPS  -  VJS/Arsenal  0   -  1
 LA  22.1.  09:20  Käpylä, K1  KäPa 04/Arsenal   -  LPS  1   -  2
 Pvä   Pvm     Klo     Paikka   Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue      -    
                   
 LA  5.2.   10:00   Käpylä, K2                 LPS  -  HJK/HeRa Valk.  1   -  1 
 LA  5.2.  10:40  Käpylä, K2   HPS/Arsenal  -  LPS  7   -  0
 LA  5.2.  11:20  Käpylä, K1    VJS/Arsenal   -  LPS  2  -  1
 Pvä   Pvm     Klo     Paikka   Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue      -    
                   
 LA  5.3.   08:00   Käpylä, K2    HPS/Arsenal   -  LPS  4   -  2 
 LA  5.3.  08:40  Käpylä, K1                LPS  -  HJK/HeRa Valk.  2   -  2
 LA  5.3.  09:20  Käpylä, K1    VJS/Arsenal   -  LPS  4  -  1
 Pvä   Pvm     Klo     Paikka   Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue      -    
                   
 LA  19.3.   10:00   Käpylä, K2    HPS/Arsenal   -  LPS  7   -  1 
 LA  19.3.  10:40  Käpylä, K1                LPS  -  HJK/HeRa Valk.  3  -  1
 LA  19.3.  11:20  Käpylä, K2                LPS  -  VJS/Arsenal  0  -  6
 Pvä   Pvm     Klo     Paikka   Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue      -    
                   
 LA  9.4.   08:00   Käpylä, K2                 LPS  -  HJK/HeRa Valk.  0   -  4 
 LA  9.4.  08:40  Käpylä, K2   VJS/Arsenal  -  LPS  4  -  0
 LA  9.4.  09:20  Käpylä, K1  HPS/Arsenal  -  LPS  3  -  0

 



 

LPS/Valkoiset pelasi Nappulaliigan "Inter" -lohkossa.

 Pvä    Pvm     Klo     Paikka   Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue      -    
                   
 LA  23.10.   10:00   Käpylä, K2                 LPS   -  MPS  2   -  3 
 LA  23.10.  10:40  Käpylä, K2                LPS  -  PK-35/Pihlis 03  0  -  3
 LA  23.10.  11:20  Käpylä, K1   TuPS/Veijarit  -  LPS  8  -  1
 Pvä   Pvm     Klo     Paikka     Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue      -    
                   
 LA  6.11.   08:00   Käpylä, K2    KäPa/Mansenal   -  LPS  4   -  2 
 LA  6.11.  08:40  Käpylä, K1              MPS 03   -  LPS  1  -  1
 LA  6.11.  09:20  Käpylä, K2                    LPS  -  KäPa/Arsenal  3  -  6
 Pvä   Pvm     Klo     Paikka     Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue      -    
                   
 LA  4.12.   10:00   Käpylä, K1    PK-35/Pihlis 03    -  LPS  0   -  1 
 LA  4.12.  10:40  Käpylä, K2                    LPS  -  TuPS/Veijarit  1  -  3
 LA  4.12.  11:20  Käpylä, K2       SAPA/Vihreä  -  LPS  4  -  1
 Pvä   Pvm     Klo     Paikka     Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue      -    
                   
 LA  8.1.   10:20   Käpylä, K1      KäPa/Chelsea    -  LPS  2   -  3 
 LA  8.1.  11:00  Käpylä, K2                    LPS  -  TuPS/Veijarit  2  -  0
 LA  8.1.  11:40  Käpylä, K2   FC Viikingit/kelt.  -  LPS  4  -  0
 Pvä   Pvm     Klo     Paikka     Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue      -    
                   
 LA  26.2.   10:00   Käpylä, K2                     LPS  -  PK-35/Pihlis 03  1   -  4 
 LA  26.2.  10:40  Käpylä, K2                    LPS  -  HJK/Munkka sin.  1  -  4
 LA  26.2.  11:20  Käpylä, K2  KäPa/Mansenal  -  LPS  8  -  2
 Pvä   Pvm     Klo     Paikka     Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue      -    
                   
 LA  19.3.   08:20   Käpylä, K2                    MPS  -  LPS  4   -  1 
 LA  19.3.  09:00  Käpylä, K2     KäPa/Chelsea  -  LPS  9  -  1
 LA  19.3.  09:40  Käpylä, K1  KäPa 04/Arsenal  -  LPS  2  -  1
 Pvä   Pvm     Klo     Paikka     Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue      -    
                   
 LA  2.4.   10:20   Käpylä, K1               MPS 03  -  LPS  4   -  1 
 LA  2.4.  11:00  Käpylä, K2                    LPS  -  TuPS/Veijarit  1  -  5
 LA  2.4.  11:40  Käpylä, K2  KäPa/Mansenal   -  LPS  3  -  5

 

PELI-ILLAT 2009-2011: 

2011:

Ne pelaajamme, jotka eivät osallistuneet F9 piirisarjaan 2011, pelasivat piirin järjestämissä peli-illoissa F8 ikäluokassa.
Osallistuimme mahdollisimman moneen peli-iltaan. Peli-iltatoteutuma 2011 oli kaikenkaikkiaan 14 peli-iltaa ja yhteensä 50 peliä.

Tässä olivat poikien historian peli-illat. Vuonna 2012 homma jatkuu piirisarjamatsien muodossa sarjassa F9.

Peli-illat >>

14. Ja samalla LPS-P03 joukkueen viimeinen peli-ilta 28.9. Lassilan hiekalla, Laurinniitynpolku 2 Hki

 Pvä   Pvm    Klo     Paikka     Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue      -    
 KE  28.9.  18:00  Lassila, K4                Kulps  -  LPS/Vihreä  2   -  5 
 KE  28.9.   18:40   Lassila, K3   LPS/Valkoinen   -  Kulps/2  5  -  4 
 KE  28.9.  19:20  Lassila, K4       LPS/Vihreä  -  KäPa/Portsmouth   5  -  3
 KE  28.9.  20:00  Lassila, K4    Gnistan/valk.  -  LPS/Valkoinen  5  -  0

13. Peli-iltamme 21.9. Lassilan hiekalla, Laurinniitynpolku 2 Hki (toinen peli-iltajoukkueistamme huilii)

 Pvä   Pvm      Klo      Paikka    Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue     -   
 KE  21.9.   18:00   Lassila, K4                 LPS  -  PPJ/Laru  4   -  6 
 KE  21.9.  19:20  Lassila, K3     HIFK/White  -  LPS  5  -  4

12. Peli-iltamme 14.9. Bolliksen nurmella, Urheilukatu 1-5 hHki

 Pvä   Pvm     Klo     Paikka     Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue      -    
 KE  14.9.  17:30   Bollis, K2   SAPA/Valkoinen  -  LPS/Valkoinen  2   -  10 
 KE  14.9.   18:10  Bollis, K2           HIFK/Blue  -  LPS/Vihreä  0  -   5
 KE  14.9.  18:50  Bollis, K2    LPS/Valkoinen  -  PuiU/Arsenal  1  -   5
 KE  14.9.  19:30  Bollis, K2         LPS/Vihreä  -  PuiU/Chelsea  2  -   5

11. Peli-iltamme 7.9. Jakomäen hiekalla, Huokotie 5 Hki

 Pvä   Pvm     Klo     Paikka     Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue      -    
 KE  7.9.  18:00   Jakomäki, K1     Valtti/Vihreä  -  LPS/Vihreä  2  -  3 
 KE  7.9.   18:00  Jakomäki, K4  LPS/Valkoinen  -  Valtti/Keltavihr.  4  -  0 
 KE  7.9.  18:50  Jakomäki, K1       LPS/Vihreä  -  Valtti/Keltainen  4  -  5
 KE  7.9.  18:50  Jakomäki, K3       Valtti/Raita  -  LPS/Valkoinen  1  -  3

10. Peli-iltamme 31.8. Bolliksen nurmella, Urheilukatu 1-5 hki

 Pvä   Pvm     Klo     Paikka     Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue      -    
 KE  31.8.  17:30   Bollis, K4      Gnistan/Sin.  -  LPS/Valkoinen  6   -  6 
 KE  31.8.   18:10  Bollis, K2         HIFK/Red  -  LPS/Vihreä  0  -  8
 KE  31.8.  18:50  Bollis, K4  LPS/Valkoinen  -  HIFK/White  8  -  1
 KE  31.8.  19:30  Bollis, K2       LPS/Vihreä  -  PPJ/Eira siniset  6  -  2

9. Peli-iltamme 24.8. Jakomäen hiekalla, Huokotie 5 Hki

 Pvä   Pvm    Klo     Paikka     Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue      -    
 KE  24.8.  18:00  Jakomäki, K4    HPS/Chelsea  -  LPS/Valkoinen    -  6 
 KE  24.8.   18:40   Jakomäki, K1       PiTa/Musta   -  LPS/Vihreä  2  -  2
 KE  24.8.  19:20  Jakomäki, K3  LPS/Valkoinen  -  PiTa/Musta  6  -  0
 KE  24.8.  19:20  Jakomäki, K4       LPS/Vihreä  -  FC POHU/Sin.  2  -  1

8. Peli-iltamme 17.8. Bolliksen nurmella, Urheilukatu 1-5 Hki

 Pvä   Pvm    Klo     Paikka     Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue      -    
 KE  17.8.  18:00   Bollis, K1   LPS/Valkoinen  -  PuiU/Arsenal  3   -  8 
 KE  17.8.   18:00  Bollis, K2                 LPS  -  HIFK/White  3  -  5
 KE  17.8.  19:20  Bollis, K1  PPV/Valkoinen  -  LPS/Valkoinen  9  -  5
 KE  17.8.  19:20  Bollis, K2    PuiU/Arsenal  -  LPS  1  -  3

7. Peli-iltamme 21.6. Käpylän urheilupuiston uudella tekonurmella tai nurmella, Mäkelänkatu 70 Hki (Valkoiset huilivat)

 Pvä   Pvm    Klo      Paikka     Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue     -   
 KE  21.6.   18:00   Käpylä, K2   FCViikingit/Valk.  -  LPS/Vihreä   5   -  0 
 KE  21.6.  19:45  Käpylä, K2         LPS/Vihreä  -  Ponnistus 03-05  14   -  0 

6. Peli-iltamme 15.6. Jakomäen hiekalla, Huokotie 5 Hki

 Pvä   Pvm    Klo     Paikka     Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue      -    
 KE  15.6.  18:00  Jakomäki, K4  LPS/Valkoinen  -  PuiU/Chelsea  4   -  4 
 KE  15.6.   18:40   Jakomäki, K3      HPS/Everton   -  LPS/Vihreä  0   -  4
 KE  15.6.  19:20  Jakomäki, K4    PuiU/Arsenal  -  LPS/Valkoinen  1  -  5
 KE  15.6.  20:00  Jakomäki, K3       LPS/Vihreä  -  PiTa/Keltainen  3  -  5

5. Peli-iltamme 1.6. Lassilan hiekalla, Laurinniitynpolku 2 Hki (Vihreät hulivat).

 Pvä   Pvm    Klo      Paikka     Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue     -   
 KE  1.6.   18:40   Lassila, K1   LPS/Valkoinen  -  PPJ/Eira valk.  0   -  9 
 KE  1.6.  20:00  Lassila, K2          HIFK/Red  -  LPS/Valkoinen  7  -  2

4. Peli-iltamme 25.5. Bolliksen nurmella, Urheilukatu 1-5 Hki

 Pvä   Pvm    Klo     Paikka     Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue      -    
 KE  25.5.  19:15  Bollis, K1        LPS/Vihreä  -  Kulps   2  -  2 
 KE  25.5.   19:15   Bollis, K4    LPS/Valkoinen   -  Ponnistus  11   -  0 
 KE  25.5.  19:55  Bollis, K1          HIFK/Blue  -  LPS/Vihreä  11  -  0
 KE  25.5.  19:55  Bollis, K4  HJK/Töölö valk.  -  LPS/Valkoinen   9  -  3

3. Peli-iltamme 18.5. Jakomäen hiekalla, Huokotie 5 Hki (Valkoiset huilivat).

 Pvä   Pvm    Klo      Paikka     Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue     -   
 KE  18.5.   18:40   Jakomäki, K3   FCViikingit/Valk.  -  LPS/Vihreä    -  3
 KE  18.5.  20:00  Jakomäki, K3         LPS/Vihreä  -  HPS/Everton  3  -  3 

2. Peli-iltamme 11.5. Lassilan hiekalla, Laurinniitynpolku 2 Hki

 Pvä   Pvm    Klo     Paikka     Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue      -    
 KE  11.5.  18:00  Lassila, K4     LPS/Valkoinen  -  HIFK/White    -  9 
 KE  11.5.   18:40   Lassila, K1   PK-35/Pihlis pun.   -  LPS/Vihreä  8  -  2 
 KE  11.5.  19:20  Lassila, K3     PPV/Valkoinen  -  LPS/Valkoinen  2  -  4
 KE  11.5.  20:00  Lassila, K1          LPS/Vihreä  -  HIFK/White  2  -  7

1. Peli-iltamme 4.5. Jakomäen hiekalla, Huokotie 5 Hki

 Pvä   Pvm    Klo     Paikka    Kotijoukkue   -   Vierasjoukkue      -    
 KE  4.5.  18:00  Jakomäki, K4      Valtti/Vihreä  -  LPS/Valkoinen   4  -  2
 KE  4.5.   18:40   Jakomäki, K3   Valtti/Keltainen   -  LPS/Vihreä  10   -  1 
 KE  4.5.  19:20  Jakomäki, K4   LPS/Valkoinen  -  HIFK/White   5  -  5
 KE  4.5.  20:00  Jakomäki, K3        LPS/Vihreä  -  SAPA/Valkoinen   3  -  4

 



 

2010:

Osallistuimme keväällä ja syksyllä 2010 mahdollisimman moneen piirin peli-iltaan. Ilmoittautumiset hoidettiin aina nimenhuudon kautta.
Joukkueisiin nimeämiset ilmoitettiin sähköpostitse pelaajien huoltajille.

Helsingin piirin peli-illat

PELATUT PELI-ILLAT:

29.9. BOLLIKSELLA, F8, PURPPURAT:
Klo 17:30, K2
PPJ/Laru Sin. - LPS/Purppura
Tulos: 8 - 4

Klo 18:50, K1
LPS/Purppura - PPJ/Laru Pun.
Tulos: 3 - 2

29.9. LASSILAN KENTÄLLÄ, F7, VALKOISET:
Klo 18:00, K2
HJK-j/Töölö Valk. - LPS/Valkoinen
Tulos: 2 - 9

Klo 19:20, K1
LPS/Valkoinen - HJK-j/Mniemi Valk.
Tulos: 3 - 4

29.9. LASSILAN KENTÄLLÄ, F7, VIHREÄT:
Klo 18:00, K4
LPS/Vihreä - FC Viikingit/Sininen
Tulos: 1 - 7

Klo 19:20, K3
HJK-j/Töölö Sin. - LPS/Vihreä
Tulos: 5 - 4

22.9. LASSILAN KENTÄLLÄ, F8, PURPPURAT:
Klo 18:00, K3
LPS/Purppura - PPV/Pantterit
Tulos: 9 - 1

Klo 18:40, K3
HJK-j/K-Mäki - LPS/Purppura
Tulos: 3 - 2

15.9. LASSILAN KENTÄLLÄ, F7, VALKOISET:
Klo 18:40, K1
LPS/Valkoinen - HPS/Arsenal
Tulos: 0 - 7

Klo 20:00, K1
PPV/Punainen - LPS/Valkoinen
Tulos: 9 - 0

15.9. LASSILAN KENTÄLLÄ, F7, VIHREÄT:
Klo 18:40, K2
LPS/Vihreä - PPV/Punainen
Tulos: 2 - 8

Klo 20:00, K2
HPS/Arsenal - LPS/Vihreä
Tulos: 5 - 0

15.9. BOLLIKSELLA, F8, PURPPURAT:
Klo 18:00, K2
FC Viikingit/White - LPS/Purppura
Tulos: 8 - 3

Klo 19:20, K2
FC Viikingit/Red - LPS/Purppura
Tulos: 8 - 2

8.9. BOLLIKSELLA, F7, VALKOISET:
Klo 18:50, K2
LPS/valkoinen - PPV/Punainen
Tulos: 0 - 14

Klo 19:30, K3
HJK-j/Töölö Sin. - LPS/Valkoinen
Tulos: 10 - 3

8.9. BOLLIKSELLA, F7, VIHREÄT:
Klo 18:50, K3
LPS/Vihreä - HJK-j/Töölö Sin.
Tulos: 8 - 4

Klo 19:30, K2
PPV/Punainen - LPS/Vihreä
Tulos: 15 - 1

8.9. LASSILAN KENTÄLLÄ, F8, PURPPURAT:
Klo 18:00, K2
LPS - PK-35/Pihlis 2
Tulos: 5 - 4

Klo 19:20, K2
Valtti/Vihreä - LPS
Tulos: 6 - 1

2.6. LASSILAN KENTÄLLÄ, F7:
Pelattiin kolmella joukkueella

26.5. BOLLIKSELLA, F7:
Pelattiin kolmella joukkueella

 



 

 2009:

16.9. MYLLYPUROSSA, F7:
Pelattiin kolmella joukkueella

10.9. MYLLYPUROSSA, F7:
Pelattiin kolmella joukkueella

 

FUTSAL:


2011 - 2012:

Osallistumme talvikaudella 2011 - 2012 Helsingin piirin järjestämiin futsal -peleihin. Pelejä järjestetään piirin toimesta säännöllisen epäsäännöllisin väliajoin. Futsal -peleihin osallistumisestamme tiedotetaan joukkueen sisäisesti ja kaikilla on mahdollisuus vuorollaan osallistua peleihin juuri niin kuin halua ja intoa riittää. Futsal -päivän hinta on aina 5,00 € / pelaaja, ja laskutus hoidetaan talvikauden päätyttyä osallistumisten mukaan.

Helsingin piiri Futsal 2011-2012 Otteluohjelmat ja tulokset >>
Poikien futsal peli-illat >>

SU 18.3.2012
Klo 10:30, Myllypuro ED, LPS 03 - FC POHU/P03, Tulos: 5 - 4
Klo 11:30, Myllypuro ED, FC POHU/04 - LPS 03, Tulos: 2 - 9

LA 3.3.2012
Klo 10:00, Myllypuro ED, LPS/2 03 - HPS/Arsenal 03, Tulos: 6 - 0
Klo 11:00, Myllypuro ED, PiTa/P04 - LPS/2 03, Tulos: 1 - 7
Klo 12:00, Myllypuro ED, LPS/1 03 - PiTa/P04, Tulos: 2 - 0
Klo 12:30, Myllypuro ED, HIFK/P03 - LPS/1 03, Tulos: 4 - 2

La 11.2.2012
Klo 16:00, Hertsikanranta, KäPa/FC Musta 03 - LPS/1 03, Tulos: 0 - 12
Klo 16:30, Hertsikanranta, LPS/1 03 - Gnistan 03, Tulos: 10 - 1
Klo 17:00, Hertsikanranta, LPS/2 03 - KäPa/FC Musta 03, Tulos: 12 - 0
Klo 17:30, Hertsikanranta, Gnistan 03 - LPS/2 03, Tulos: 0 - 8

Su 22.1.2012
Klo 11:00, Hertsikanranta, LPS/03 - PiTa/04, Tulos: 1 - 3
Klo 11:30, Hertsikanranta, FC POHU/03 - LPS/03, Tulos: 1 - 2

Su 18.12.2011
klo 10:00 Myllyp. ED, HIFK/03 - LPS/Vihreä 03, Tulos: 2 - 7
klo 11:00 Myllyp. Gat, LPS/Valk. 03 - PK-35/Viikki 04, Tulos: 12 - 1
klo 11:30 Myllyp. ED, FC Kontu/03 - LPS/Valk. 03, Tulos: 3 - 0
klo 11:30 Myllyp. Gat, LPS/Vihreä 03 - Gnistan 03, Tulos: 3 - 4

Su 11.12.2011
klo 15:00 Merihaka, LPS/03 - FC POHU/03, Tulos: 6 - 0
klo 16:00 Merihaka, Kulps/04 - LPS/03, Tulos: 0 - 6

Su 4.12.2011
klo 16:30 Latokartano 1, PK-35/Viikki 03 - LPS/Vihreä 03, Tulos: 1 - 3
klo 17:30 Latokartano 2, LPS/Vihreä 03 - HIFK 03, Tulos: 6 - 2

Su 13.11.2011 
klo 12:00 Latokartano 2, Icehearts/03 - LPS/03, Tulos: 0 - 6
klo 12:30 Latokartano 2, LPS/03 - FC Kontu/03, Tulos: 2 - 3

Su 6.11.2011 
klo 10:00 Hakaniemi AC R, LPS/valkoinen 04 - LPS/03, Tulos: 0-6
klo 10:30 Hakaniemi AC R, LPS/03 - Kulps/03, Tulos: 4-2

 

HARJOITUSPELIT:

2012:

8.9.2012 klo 10:00 - 14:00, Ilomäen tekis
Miniturnaus
LPS/Valkoinen ja LPS/Vihreä
2x20min pelejä
5 v 5

LPS/Valkoinen - Gnistan/Valkoinen
Tulos: 3 - 6
Valtti FB - LPS/Valkoinen
Tulos: 6 - 1 (tilanne, peli keskeytetty)

Gnistan/Sininen - LPS/Vihreä 
Tulos: 6 - 9
LPS/Vihreä - HPS/Vihreä
Tulos: 1 - 6

5.7.2012 klo 16:45 - 18:30, Iso Nurmi
5v5
LPS/Valkoinen - KäPa
Tulos: 3 - 4
LPS/Musta - KäPa
Tulos: 7 - 4

22.4.2012 klo 14:30 - 15:30, Sahara
5v5
HIFK - LPS/Vihreä
Tulos: 2 - 12
HIFK - LPS/Valkoinen
Tulos: 12 - 0

1.4.2012 klo 10:30 - 11:30, Tuusulan kuplahalli
7 v 7
MPS - LPS
Tulos: 2 - 2

31.3.2012 klo 11:00 - 14:00, Miniturnaus, Ilomäen tekis
Pelitapa:
5 v 5
2 x 20min tai 4 x 10min (vastustajat sopivat keskenään)
Kenttäkoko 36 x 28m

Vähemmän pelanneet, Kenttä I:
Klo 11:15, LPS - FC Futura, Tulos: 1 - 15
Klo 12:10, HJK/HeRa - LPS, Tulos: 4 - 2
Klo 13:05, FC Futura - HJK/HeRa, Tulos: 5 - 10

Enemmän pelanneet, Kenttä II:
Klo 11:15, HJK/HeRa - FC Futura, Tulos: 6 - 5
Klo 12:10, LPS - FC Futura, Tulos: 9 - 3
Klo 13:05, HJK/HeRa - LPS, Tulos: 7 - 9

25.3.2012 klo 10:00 - 11:00, Bollis 7
5 v 5
LPS/Vihreä - PPJ/Laru
Tulos: 5 - 4
LPS/Valkoinen - PPJ/Laru
Tulos: 4 - 8

17.3.2012 klo 10:00 - 11:00, Sahara
7 v 7
HJK/Edustus - LPS
Tulos: 5 - 2

10.3.2012 klo 17:00 - 20:00, HPS-halli Pakilassa
5 v 5
HPS - LPS/Vihreä
Tulos: 1 - 6
HPS - LPS/Vihreä
Tulos: 4 - 9

10.3.2012 klo 11:00 - 12:30, Ilomäen tekis
5 v 5
LPS - PPJ/Eira
Tulos: 10 - 5

4.3.2012 klo 17:00 - 18:00, Käpylän juniorihalli
7 v 7
KäPa - LPS
Tulos: 0 - 5

4.2.2012 klo 11:00 - 12:00, Ilomäen tekis
5 v 5
LPS - KaaNa (PERUTTU)
Tulos:

29.1.2012 klo 10:00 - 11:00, Bollis 7
5 v 5
LPS - PPJ (PERUTTU)

24.1.2012 klo 19:00 - 20:00, Pihliksen halli
7 v 7
PK-35 - LPS
Tulos: 5 - 5

17.1.2012 klo 18:00 - 19:00, KontU-halli
7 v 7
FC KontU - LPS
Tulos: 3 - 3

15.1.2012 klo 12:00 - 13:00, Myllyhalli
7 v 7
FC Viikingit - LPS
Tulos: 3 - 6

15.1.2012 klo 19:00 - 20:00, Myllyhalli
5 v 5
LPS/Vihreä - FC Viikingit
Tulos: 7 - 3
LPS/Valkoinen - FC Viikingit
Tulos: 3 - 7 

 



 

2011:

12.12.2011 klo 18:00 - 19:00, Bollis 6
PPJ - LPS/Vihreä
Tulos: 4 - 7
PPJ - LPS/Valkoinen
Tulos: 1 - 1

10.12.2011 klo 12:30 - 14:00, Ilomäen tekonurmi
LPS/Vihreä - IF Gnistan 1
Tulos: 6 - 1
LPS/Valkoinen - IF Gnistan 2
Tulos: 6 - 2
LPS/Vihreä - IF Gnistan 2
Tulos: 8 - 3
LPS/Valkoinen - IF Gnistan 1
Tulos: 7 - 4

21.11.2011 klo 18:00 - 19:00, Bollis 6
PPJ - LPS
Tulos: 2 - 5

19.11.2011 klo 11:00 - 12:30, Ilomäen tekonurmi
LPS - MPS
Tulos: 2 - 5

12.11.2011 klo 15:30 - 17:00, Pallomylly
LPS - PK-35/Viikki
Tulos: 1 - 13

12.11.2011 klo 10:00 - 11:00, Sahara
HJK/Edustus - LPS
Tulos: 2 - 0

29.10.2011 klo 12:30-14:00, Ilomäen tekonurmi
Pelattiin kolmella tasojoukkueella
LPS - HPS
Tulos: 2 - 3
LPS - HPS
Tulos: 1 - 2
LPS - HPS
Tulos: 15 - 1

2.9.2011 klo 19:00 - 20:00, Laajasalon nappulanurmi
LPS-P03/Haastajat - LPS-T02
Tulos: 1 - 4

6.3.2011 klo 14:00 - 15:00, Tikkurilan urheilupuiston kupla
KoPSe - LPS/Purppura
Tulos: 3 - 6 

 



 

2010:

Pelasimme harjoitus- ja kutsuotteluita mahdollisimman usein.
Harjoitus- ja kutsuottelut löytyvät kalenterista.

6.2.2010 klo 09:00 - 10:00, Pihliksen kupla
MPS - LPS 

 



 

2009:

Pelasimme harjoitus- ja kutsuotteluita mahdollisimman usein.
Harjoitus- ja kutsuottelut löytyvät kalenterista.

31.10.2009, Käpylän juniorihalli
KäPa - LPS

16.5.2009, Laajasalon urheilupuisto (kundien ekat matsit)
LPS - MPS

Yhteistyössä