2016

 

MIESTEN KOLMONEN / LOHKO 1, 2016
 
Joukkue  Ottelut  Voitot  Tasapelit  Tappiot  Maaliero  Pisteet 
NuPS  22  18  2 2  64-18 56
PPJ  22 10 8 4  47-41 38
EIF/Akademi  22 10 4 8  52-40 34
Spartak  22 9 7 6  46-36 34
LPS  22 9 6 7  49-43 33
LoPa  22 8 5 9  36-33 29
KäPa/PuLe  22 8 5 9  36-40 29
TuPS  22 7 6 9  29-35 27
HIFK/2  22 6 7 9  33-45 25
EPS  22 6 6 10  30-32 24
FC ALPC  22 6 3 13  25-47 21
FC HIK  22 4  3  15  25-62  15 


Helsingin ja Uudenmaan piirin joukkueet pelasivat perinteisesti kolmessa 12 joukkueen lohkossa kaksinkertaiset sarjat. Lohkovoittajat jokaisesta lohkosta nousevat suoraan Kakkoseen. Ykköslohkossa NuPS nousijana tänä vuonna. Lohkoissa sijalle 11 ja huonommin sijoittuneet putoavat suoraan Neloseen, ja putoajina tänä vuonna FC ALPS sekä FC HIK.

LPS oli 2016 kaudella omassa lohkossaan nousujohteisen loppukauden jälkeen viides varmistaen helposti sarjapaikan kaudelle 2016.


Sarjataulukko sekä Ohjelma, Miesten Kolmonen, Lohko I >>

LPS Otteluohjelma >>


Otteluohjelma
 2016:

Lauantai 23.4. klo 16:00 
Laajasalo TN 
LPS - FC HIK
Tulos: 7 - 1

Lauantai 30.4. klo 13:00 
Laajasalo TN 
LPS - HIFK/2
Tulos: 4 - 1

Perjantai 6.5. klo 20:00
Tuusula UK TN
TuPS - LPS
Tulos: 2 - 1

Lauantai 11.5. klo 18:30
Harju N
LoPa - LPS
Tulos: 4 - 1

Perjantai 20.5. klo 19:30
Laajasalo N
LPS - EIF/Akademi
Tulos: 2 - 1

Keskiviikko 25.5. klo 20:00
Väinämöinen TN
PPJ - LPS
Tulos: 3 - 2

Torstai 2.6. klo 19:30
Käpylä 2 N
KäPa/PuLe - LPS
Tulos: 0 - 0

Torstai 9.6. klo 19:30
Tali 2 N
FC ALPC - LPS
Tulos: 5 - 1

Perjantai 17.6. klo 19:30
Laajasalo N
LPS - Spartak
Tulos: 2 - 2

Keskiviikko 22.6. klo 18:00
Laajasalo N
LPS - EPS
Tulos: 1 - 0

Perjantai 1.7. klo 18:00
Kuoppanummi N
NuPS - LPS
Tulos: 6 - 1

Keskiviikko 27.7. klo 18:30
Rukki Arena
FC HIK - LPS
Tulos: 1 - 3

Lauantai 6.8. klo 17:00
Väinämöinen TN
HIFK/2 - LPS
Tulos: 1 -1

Perjantai 12.8. klo 19:45
Laajasalo N
LPS - TuPS
Tulos: 4 - 0

Perjantai 19.8. klo 19:30
Laajasalo TN
LPS - LoPa
Tulos: 2 - 0

Perjantai 26.8. klo 18:30
Laajasalo N
LPS - FC ALPC
Tulos: 2 - 2

Perjantai 2.9. klo 18:00
Österby N
EIF/Akademi - LPS
Tulos: 3 - 3

Perjantai 9.9. klo 18:00
Laajasalo N
LPS - PPJ
Tulos: 3 - 3

Perjantai 16.9. klo 17:45
Laajasalo N
LPS - KäPa/PuLe
Tulos: 2 - 1

Lauantai 24.9. klo 14:15
Myllypuro TN
Spartak - LPS
Tulos: 1 - 4

Lauantai 1.10. klo 14:00
Espoonlahti 2 TN
EPS - LPS
Tulos: 2 - 1

Lauantai 8.10. klo 16:15
Laajasalo TN
LPS - NuPS
Tulos: 2 - 4

Yhteistyössä