2015

 

MIESTEN KOLMONEN / LOHKO 2, 2015
 
Joukkue  Ottelut  Voitot  Tasapelit  Tappiot  Maaliero  Pisteet 
EsPa  22 16  67-18  53 
MPS/Atletico  22 13  55-24  42 
HIFK/2  22 11  41-26  35 
LPS  22 46-41  35 
TuPS  22 10  40-45  33 
I-HK/OMV  22 39-44  29 
NouLa  22 32-46  27 
SibboV  22 11  32-45  27 
PPJ  22 31-45  27 
HerTo  22 38-49  23 
FC Vantaa  22 10  43-57  22 
SAPA  22 16  28-56  14 


Helsingin ja Uudenmaan piirin joukkueet pelasivat kolmessa 12 joukkueen lohkossa kaksinkertaiset sarjat. Lohkovoittajat jokaisesta lohkosta nousivat suoraan Kakkoseen. Lohkoissa sijalle 11 ja huonommin sijoittuneet putosivat suoraan Neloseen,

LPS oli 2015 kaudella omassa lohkossaan hienon kauden jälkeen neljäs ja sarjapaikka kaudelle 2016 varmistui helposti.

Kolmosen joukkueista lohkosta 1 FC Espoo, lohkosta 2 EsPa ja lohkosta 3 MPS nousivat Kakkoseen kaudeksi 2016. Neloseen putoajia lohkoista olivat PK-35, FC POHU, FC Vantaa, SAPA, FC Viikingit/2 sekä Lahen Pojat JS,   


Sarjataulukko sekä Ohjelma, Miesten Kolmonen, Lohko II >>

LPS Otteluohjelma >> 


Otteluohjelma
2015:


24.4. klo 19:00
Koivusaaren tekonurmi
NouLa - LPS
Tulos: 1 - 2

29.4. klo 18:30
Myllypuron tekonurmi 

LPS - SAPA
Tulos: 3 - 2

9.5. klo 14:30
Töölö Bollis 6 tekonurmi
HIFK/2 - LPS
Tulos: 1 - 3

13.5. klo 18:30
Myllypuron tekonurmi
LPS - FC Vantaa
Tulos: 2 - 2

23.5. klo 18:15
Tuusulan UK tekonurmi
TuPS - LPS
Tulos: 4 - 2

27.5. klo 18:00
Laajasalon nurmi
LPS - HerTo
Tulos: 1 - 1

7.6. klo 16:30
Matinkylän tekonurmi 1
EsPa - LPS
Tulos: 3 - 0

10.6. klo 18:00
Laajasalon nurmi
LPS - PPJ
Tulos: 1 - 1

16.6. klo 19:00
Itä-Hakkilan tekonurmi 
I-HK/OMV - LPS
Tulos: 2 - 4

24.6. klo 18:00
Laajasalon nurmi
LPS - MPS/Atletico Malmi
Tulos: 1 - 1

30.6. klo 19:15
Nikkilän keskusnurmi
SibboV - LPS
Tulos: 4 - 3

22.7. klo 19:00
Laajasalon nurmi
LPS - NouLa
Tulos: 2 - 2

31.7. klo 18:00
Käpylän nurmi 2
SAPA - LPS
Tulos: 0 - 4

5.8. klo 18:00
Laajasalon nurmi
LPS - HIFK/2
Tulos: 0 - 4

10.8. klo 20:00
Väinämöisen tekonurmi
PPJ - LPS
Tulos: 2 - 1

13.8. klo 19:00
Tikkurilan nurmi
FC Vantaa - LPS
Tulos: 1 - 3

19.8. klo 18:00
Laajasalon nurmi
LPS - TuPS
Tulos: 1 - 1

25.8. klo 18:00
Myllypuron nurmi
HerTo - LPS
Tulos: 2 - 4

8.9. klo 18:00
Laajasalon nurmi
LPS - EsPa
Tulos: 3 - 3

16.9. klo 18:00
Laajasalon nurmi
LPS - I-HK/OMV
Tulos: 3 - 2

26.9. klo 14:45
Pukinmäen nurmi
MPS/Atletico Malmi - LPS
Tulos: 1 - 2

3.10. klo 16:15
Myllypuron tekonurmi
LPS - SibboV
Tulos: 1 - 1

Yhteistyössä