2013


MIESTEN KAKKONEN / ETELÄLOHKO 2013

Joukkue Ottelut  Voitot  Tasapelit  Tappiot  Maaliero  Pisteet
EIF 27 16 9 2 52 - 25 53
Gnistan 27 15 7 5 51 - 26 52
GrIFK 27 14 6 7 50 - 39 49
BK-46 27 15 0 12 50 - 35 40
Klubi 04 27 11 4 12 27 - 29 39
SalPa 27 10 5 12 38 - 36 37
KäPa 27 9 7 11 33 - 36 33
Pallohonka 27 8 9 10 32 - 36 32
EsPa 27 4 6 17 21 - 58 24
LPS 27 4 5 18 23 - 57 19


Sarja on päättynyt. Etelälohkosta EIF jatkoi nousukarsintoihin ja EsPa sekä LPS putosivat kolmoseen.

Ykkösen nousukarsintoihin osallistuvat Kakkosen lohkovoittajat EIF, FC Jazz, PS Kemi sekä HIFK, jotka pelasivat pareittain kaksiosaiset nousukarsintafinaalit, joiden yhteistuloksilla voittajat FC Jazz ja HIFK nousivat Ykköseen kaudelle 2014.

 


Tulospalvelu >>


 

PELATUT SARJAPELIT 2013:

Su 21.4. klo 18:30
(Pelipaikka avoin)
SalPa - LPS
Tulos: 3 - 1

Su 28.4. klo 18:30
Kauniaisten keskuskenttä, Kauniainen
GrIFK - LPS
Tulos: 1 - 0

La 4.5. klo 16:00
Talin halli, Helsinki
LPS - SalPa
Tulos: 0 - 3

Pe 10.5. klo 18:30
Matinkylä, Espoo
EsPa - LPS
Tulos: 3 - 0

La 25.5. klo 16:00
(Pelipaikka avoin)
EIF - LPS
Tulos: 3 - 0

To 30.5. klo 18:30
Tapiolan UP Tekonurmi, Espoo
Pallohonka - LPS
Tulos: 1 - 1

Su 2.6. klo 18:30
Laajasalon liikuntapuisto, Helsinki
LPS - Gnistan
Tulos: 0 - 0

To 6.6. klo 18:30
Laajasalon liikuntapuisto, Helsinki
LPS - Klubi 04
Tulos: 1 - 2

Su 9.6. klo 18:30
Laajasalon liikuntapuisto, Helsinki
LPS - BK-46
Tulos: 1 - 2

Pe 14.6. klo 18:30
Max Westerberg Areena, Helsinki
KäPa - LPS
Tulos: 0 - 3

Ke 19.6. klo 18:30
Laajasalon liikuntapuisto, Helsinki
LPS - GrIFK
Tulos: 0 - 2

Su 7.7. klo 18:30
(Pelipaikka avoin)
Klubi 04 - LPS
Tulos: 3 - 0

Su 14.7. klo 18:30
Tapiolan UP tekonurmi, Espoo
Pallohonka - LPS
Tulos: 0 - 1

Su 21.7. klo 18:30
Laajasalon liikuntapuisto, Helsinki
LPS - EIF
Tulos: 1 - 1

Su 28.7. klo18:30
Fair Pay Areena, Helsinki
Gnistan - LPS
Tulos: 0 - 0

Pe 2.8. klo 18:30
Karjaa
BK-46 - LPS
Tulos: 2 - 0

Ti 6.8. klo 18:30
Laajasalon liikuntapuisto, Helsinki
LPS - KäPa
Tulos: 3 - 1

Su 11.8. klo 18:30
Kauniaisten keskuskenttä, Kauniainen
GrIFK - LPS
Tulos: 2 - 1

To 15.8. klo 18:30
Laajasalon liikuntapuisto, Helsinki
LPS - EsPa
Tulos: 1 - 1

Ti 20.8. klo 18:30
Laajasalon liikuntapuisto, Helsinki
LPS - SalPa
Tulos: 0 - 2

Ma 26.8. klo 18:30
Matinkylän tekonurmi, Espoo
EsPa - LPS
Tulos: 1 - 4

La 31.8. klo 16:00
Laajasalon liikuntapuisto, Helsinki
LPS - Klubi 04
Tulos: 1 - 5

Su 8.9. klo 16:00
Laajasalon liikuntapuisto, Helsinki
LPS - Pallohonka
Tulos: 0 - 1

La 14.9. klo 16:00
(Pelipaikka avoin)
EIF - LPS
Tulos: 4 - 0

La 21.9. klo 16:00
Laajasalon liikuntapuisto, Helsinki
LPS - Gnistan
Tulos: 1 - 5

Su 29.9. klo 16:00
Laajasalon liikuntapuisto, Helsinki
LPS - BK-46
Tulos: 2 - 6

La 5.10. klo 14:00
Max Westerberg Areena, Helsinki
KäPa - LPS
Tulos: 3 - 1

 


 

KEVÄÄN 2013 HARJOITUSOTTELUT:

Lauantaina 26.1 klo 19.30, Talin halli LPS - Viikingit Tulos: 5 - 2

Lauantaina 2.2 klo 19.30, Talin halli LPS - POHU Tulos: 5 - 1

Lauantaina 9.2 klo 12.00, Sami Hyypiä areena Kouvolan Sudet - LPS Tulos: 3 - 3

Lauantaina 16.2 klo 19.30, Talin halli LPS - KäPa Tulos: 1 -1

Lauantaina 2.3 klo 11.30, Myyrmäen halli Vantaan Alianssi - LPS Tulos: 1 - 1

Lauantaina 16.3 klo 19.30, Talin halli LPS - POHU Tulos: 1 - 0

 



Kauden 2012 Pelit ja tulokset >>

Yhteistyössä