2011


KAKKONEN / LOHKO A 2011

Joukkue  Ottelut  Voitot  Tasapelit  Tappiot  Maaliero  Pisteet 
Klubi 04 26 19 3 4 96 - 33 60
Gnistan 26 16 2 8 67 - 42 50
MP 26 14 7 5 61 - 33 49
GrlIFK 26 13 4 9 41 - 38 43
Pallohonka 26 12 5 9 47 - 44 41
FC Kuusysi 26 12 3 11 62 - 52 39
FC Futura 26 10 7 9 51 - 52 37
Atlantis FC 26 10 6 10 51 - 48 36
FC Kiffen 26 8 9 9 28 - 40 33
LPS 26 9 5 12 45 - 58 32
KTP 26 9 5 12 35 - 50 32
Sudet 26 8 5 13 32 - 48 29
MPS 26 5 3 18 41 - 75 18
KäPa 26 4 2 20 30 - 74 14

Ykkösen nousukarsinnoissa pelasivat Klubi 04, BK-46, SJK sekä Ilves.
SJK nousi karsintojen päätteeksi Ykköseen.

Kolmoseen putosivat KäPa, MPS sekä Sudet


PELATUT OTTELUT 2011:

Pe 29.4. klo 18:15
Talin halli
FC Kiffen - LPS
Tulos: 2 - 1

La 7.5. klo 16:00
Sarkolan tekonurmi, Kouvola
Kouvolan Sudet - LPS
Tulos
: 1 - 1

La 14.5. klo 16.00
Laajasalon liikuntapuisto
LPS - FC Futura
Tulos: 1 - 1

Ke 18.5. klo 18.30
Laajasalon liikuntapuisto
LPS - MPS
Tulos: 4 - 6

Ti 24.5. klo 18.30
Käpylän urheilupuisto, Helsinki
KäPa - LPS
Tulos:
0 - 1

Su 29.5. klo 18.30
Laajasalon liikuntapuisto
LPS - GrlFK Fotboll
Tulos: 0 - 1

Ke 1.6. klo 18:30
Fair Pay Areena, Helsinki
IF Gnistan - LPS
Tulos:
3 - 0

Ma 6.6. klo 18.30
Laajasalon liikuntapuisto
LPS - Pallohonka
Tulos: 2 - 0

Ma 13.6. klo 18.30
Töölön pallokenttä, Helsinki
Atlantis FC - LPS
Tulos: 2 - 4

Pe 17.6. klo 19.00
Laajasalon liikuntapuisto
LPS - Mikkelin palloilijat
Tulos: 2 - 0

Ke 29.6. klo 18:30
Arto Tolsa Areena, Kotka
Kotkan Työväen Palloilijat - LPS
Tulos: 3 - 0

La 2.7. klo 16.00
Laajasalon liikuntapuisto
LPS - FC Kuusysi
Tulos: 3 - 0

Su 24.7. klo 18.30
Laajasalon liikuntapuisto
LPS - Kouvolan Sudet
Tulos: 0 - 2

Su 31.7. klo 18:30
Porvoon keskuskenttä, Porvoo
FC Futura - LPS
Tulos: 2 - 2

Ke 3.8. klo 18:30
Tapanilan nurmi, Helsinki
MPS - LPS
Tulos: 2 - 3

Ma 8.8. klo 18.30
Laajasalon liikuntapuisto
LPS - KäPa
Tulos: 1 - 3

Su 14.8. klo 18:30
Kauniaisten keskuskenttä, Kauniainen
GrlFK Fotboll - LPS
Tulos: 3 - 1

La 20.8. klo 16.00
Laajasalon liikuntapuisto
LPS - IF Gnistan
Tulos: 2 - 4

Ke 24.8. klo 18.30
Laajasalon liikuntapuisto
LPS - FC Kiffen 08
Tulos: 3 - 0

Su 28.8. klo 13.00
Tapiolan tekonurmi, Espoo
Pallohonka - LPS
Tulos: 3 - 3

Su 4.9. klo 16.00
Laajasalon liikuntapuisto
LPS - Atlantis FC
Tulos: 2 - 1

La 10.9. klo 15:00
Urheilupuisto, Mikkeli
Mikkelin palloilijat - LPS
Tulos: 1 - 3

Ke 14.9. klo 18:30
Sonera Stadium, Helsinki
Klubi 04 - LPS (Siirretty kierrokselta 13)
Tulos: 4 - 2

La 17.9. klo 16.00
Laajasalon liikuntapuisto
LPS - Kotkan Työväen Palloilijat
Tulos: 1 - 3

Su 25.9. klo 16:00
Kisapuisto, Lahti
FC Kuusysi - LPS
Tulos: 2 - 2

La 1.10. klo 15:00
Laajasalon liikuntapuisto
LPS - Klubi 04
Tulos: 1 - 9

 



 

HARJOITUSPELIT 2011

Su 30.1. klo 14:30
LPS - FC Kontu (Talin jalkapallohalli)
Tulos: 3 - 0

Su 20.2. klo 14:30
LPS - LoPa (Talin jalkapallohalli)
Tulos: 0 - 1

La 5.3. klo 17:00
NuPS - LPS (Nummelan halli)
Tulos: 2 - 3

La 19.3. klo 16:30
NJS - LPS (Klaukkalan tekonurmi)
Tulos: 0 - 1

Su 3.4. klo 14:30
LPS - HiFK (Talin jalkapallohalli)
Tulos: 1 - 1

 



 

 

Kauden 2010 pelien tulokset katsottavissa sivulta 2010 >>

 

Yhteistyössä