2010

 

KAKKONEN / LOHKO A 2010
 
Joukkue  Ottelut  Voitot  Tasapelit  Tappiot  Maaliero  Pisteet 
HIFK 26 15 6 5 49 - 23 51
FC Kiffen 26 11 11 4 30 - 18 44
Gnistan 26 11 10 5 49 - 25 43
City Stars 26 11 7 8 48 - 41 40
SC Riverball 26 11 7 8 35 - 33 40
Atlantis 26 11 5 10 41 - 37 38
LPS 26 11 5 10 48 - 47 38
FC Futura 26 11 4 11 42 - 47 37
FC Kuusankoski 26 9 7 10 35 - 38 34
KäPa 26 8 9 9 41 - 42 33
Warkaus JK 26 9 6 11 32 - 42 33
PEPO 26 6 6 14 34 - 46 24
AC Vantaa 26 7 3 16 33 - 56 24
PK Keski-Uusimaa 26 4 8 14 24 - 46 20

HIFK nousi karsinnan myötä Ykköseen kaudeksi 2011.


PELATUT OTTELUT 2010:

Miesten kakkonen Lohko A 2010:

Su 2.5 klo 18.30
Gnistan -  LPS
Oulunkylän  Fair-Play Areena
Tulos: 5 - 1

La 8.5 klo 15.00
LPS -  Kiffen
Laajasalon liikuntapuisto
Tulos: 3 - 4

La 15.5 klo 15.00
LPS -  FC Kuusankoski
Laajasalon liikuntapuisto
Tulos: 2 - 1

Pe 21.5 klo 18:30
AC Vantaa - LPS
Vantaan Energia -Areena
Tulos: 1 - 1

Pe 28.5 klo 18.30
Atlantis FC - LPS
Töölön Pallokenttä
Tulos: 4 - 2

Ke 2.6 klo 18.30
LPS - KäPa
Laajasalon liikuntapuisto
Tulos: 2 - 3

Su 6.6 klo 18.30
LPS - Warkaus JK
Laajasalon liikuntapuisto
Tulos: 0 - 2

La 12.6 klo 18.30
LPS - FC Futura
Laajasalon liikuntapuisto
Tulos: 5 - 1

Su 20.6 klo 15.00
PEPO - LPS
Lappeenranta
Tulos: 1 - 1

La 10.7 klo 14.00
SC Riverball - LPS
Joensuu
Tulos: 0 - 1

Ke 14.7 klo 18.30
PK Keski-Uusimaa - LPS
Kerava
Tulos: 2 - 1

Su 18.7 klo 18.30
City Stars - LPS
Lahti
Tulos: 0 - 4

Pe 23.7 klo 18.30
LPS - AC Vantaa
Laajasalon liikuntapuisto
Tulos: 1 - 3

Ke 28.7 klo 18.30
LPS - PK Keski-Uusimaa
Laajasalon liikuntapuisto
Tulos: 3 - 2

Su 1.8 klo 18.30
LPS - City Stars
Laajasalon liikuntapuisto
Tulos: 1 - 0

Su 8.8 klo 18.30
FC Futura - LPS
Porvoo
Tulos:
2 - 2

La 14.8 klo 15.00
LPS - PEPO
Laajasalon liikuntapuisto
Tulos: 2 - 0

Ke 18.8. klo 18:30
LPS - HIFK
Laajasalon liikuntapuisto
Tulos: 2 - 1

Su 22.8 klo 18.30
KäPa - LPS
Käpylä
Tulos: 2 - 3

La 28.8 klo 15.00
LPS - SC Riverball
Laajasalon liikuntapuisto
Tulos: 2 - 2

Ke 1.9 klo 18.30
HIFK - LPS
Töölön Pallokenttä
Tulos: 2 - 1

La 4.9 klo 15.00
LPS - Atlantis FC
Laajasalon liikuntapuisto
Tulos: 4 - 2

Su 12.9 klo 15.00
Warkaus JK - LPS
Varkaus
Tulos: 0 - 0

To 16.9 klo 18.30
Kiffen - LPS
Töölön Pallokenttä
Tulos: 2 - 0

Su 26.9 klo 15.00
LPS - Gnistan
Laajasalon liikuntapuisto
Tulos: 1 - 3

La 2.10 klo 14.00
FC Kuusankoski - LPS
Kuusankoski
Tulos: 2 - 3

 




Harjoitusottelut 2010:


La 16.1 klo 14.30
LPS – Pallohonka (Talin jalkapallohalli)
Tulos: 0 - 1


Su 7.2 klo 14.30
LPS - Viikingit / A (Talin jalkapallohalli)

Tulos: 0 - 0


La 13.3 klo 13:00
Pallohonka- LPS (Tapiolan palloiluhalli)
Tulos: 1 - 0 (0-0)


Su 21.3 klo 14.30
LPS - AC Vantaa (Talin jalkapallohalli)
Tulos: 4 - 1


La 27.3 klo 16.00
EIF – LPS (Karjaan kenttä)
Tulos: 4 - 4 (0-1)

 



 

TUL – Cup- turnaus  Eerikkilä Helmikuu 27 – 28.2.2010:


TUL Cup 2010 lopputurnauksessa pelasi seuraavat 6 joukkuetta:
FC KooTeePee, TPV, Warkaus JK, LPS, ToVe ja STPS

Lohkojako ja otteluohjelma:

LOHKO A                                     
FC KooTeePee
TPV
STPS

LOHKO B
Warkaus JK
ToVe
LPS

Peliaika turnauksen otteluissa on 2 x 30 min. 

Lauantai 27.2 ottelut

Kenttä 1 (halli)

Klo 11.00 ToVe – LPS
Tulos: 1 - 1- (1-0)

Klo 12.30 TPV - FC KooTeePee
Tulos: 1-4 (0-2)

Klo 13.45 Warkaus JK – LPS
Tulos: 0 - 0

Klo 15.00 STPS - TPV
Tulos: 1-0 (0-0)

Klo 16.15 Warkaus JK – ToVe
Tulos: 3-1 (1-1)

Klo 17.30 FC KooTeePee - STPS
Tulos: 5-0 (2-0)
   

Sunnuntai 28.2. ottelut

Kenttä 1 (halli)    

Klo  9.30 TPV - ToVe
Tulos: 2-0 (2-0)

Klo 10.45 STPS - LPS
Tulos: 1 - 3 (1-1)

Klo 12.00 FC KooTeePee - Warkaus JK
Tulos: 3-0 (1-0)

FC KooTeePee oli TUL:n jalkapallomestari 2010

Yhteistyössä